Hakkımda

Merhaba

Ben Berkay. Bu siteyi öğrendiklerimi ve düşündüklerimi sizlerle paylaşabilmek için kurdum. Düşünüyorum ki ancak her şeyi birbirimizle paylaşarak güzel yerlere varabiliriz.
1996 yılı İstanbul doğumluyum. Liseyi bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İşletme Enformatiği bölümünü kazandım. Bir dönem Erasmus programı ile Almanya’nın Karlsruhe kentindeki Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü’nde endüstri mühendisliği bölümüne gittim. Şu anda Marmara Üniversitesi’ndeki eğitimime devam ediyorum.

Çocukluk yıllarımda yüzmeye başladım. Sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ile ulusal birçok müsabakaya katıldım ve çeşitli dereceler elde ettim. Üniversiteye girdikten sonra Marmara Üniversitesi Engelsiz Marmara Kulübü’nün başkanlığını üstlendim. Aynı zamanda yoğunluğumdan dolayı yüzme kariyerimi bırakmayı tercih ettim.

Üniversiteye girdikten sonra Renkli Kampüs adlı öğrencilere yönelik bir kişisel gelişim, sosyal sorumluluk ve kariyer platformuyla tanıştım ve başvurduktan sonra seçildim. Benim için çok farklı bir dünyaya açılan Renkli Kampüs’ten katıldığım dönemde mezun oldum. Daha sonrasında da gönüllülük, çırak mentörlük gibi görevler aldım. Halen Genç Renkler yönetim ekibindeki görevimi sürdürmekteyim.

İlk sınıfın sonunda Engelsiz Marmara kulübünden ayrılma kararı aldım. Çünkü çalışmak ve deneyim kazanmak istiyordum. Şansım yaver gitti ve JLL’de “Araştırma” ana departman olmak üzere 3 farklı departmanda staj yaparak çok farklı deneyimler elde ettim. Daha sonrasında da farklı bir deneyim kazanmak için Akçansa Çimento’da insan kaynakları stajı yaptım. Şu anda ise İş Bankası’nın iştiraki olan Softtech’de Yazılım Uzman Yardımcısı olarak çalışıyorum.

Bununla birlikte halen üniversite bünyesinde bir şeyler yapmak istiyordum. Bu doğrultuda ikinci sınıfın başında ekip arkadaşlarım ile Sosyal Liderler Kulübü’nü kurduk. Bir dönemlik kurucu eş başkanlığı üstlendikten sonra erasmus için Almanya’ya gittim.

Gezmekten ve kitap okumaktan aşırı keyif alıyorum. Sürekli öğrenmeye çalışıyorum ve bu doğrultuda sürekli eğitimlere ve söyleşilere gidiyorum. Vaktim oldukça spor yapıyorum. Koyu bir Galatasaray taraftarıyım.